Гройсман заговорив про зарплатні субвенції гірським регіонам

Центральна влада готова розподілити значні кошти — в обсязі близько 12 млрд гривень, — у тому числі на розвиток гірських територій і опрацювати питання зарплатних субвенцій. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань розвитку гірських територій.

За його словами, сьогодні вже напрацьовано спеціальний законопроект про розвиток гірської місцевості, а на рівні міністерств робота має серед іншого фокусуватися і на роботі з гірськими громадами.

«У цих районах навіть існує певна цифрова дискримінація, елементарно не всюди є інтернет. Під час години запитань до уряду я пообіцяв, що приїду в гори, щоб ми з місцевою владою визначили спільні подальші дії», — сказав Прем’єр-міністр.

На його думку, віддалені та гірські регіони України треба активно інтегрувати в життя країни і забезпечувати мешканцям доступ до медицини, освіти та інфраструктури.

«Потрібно напрацювати підхід, який дасть можливість спростити життя жителям гірських районів. Я розумію, що таке, коли непросто добиратись до школи, коли нема доступу до медицини, освіти, користування інфраструктурою. Наразі, у гірських регіонах проживає 670 тис. громадян, які кожного дня стикаються з проблемами. Наше завдання — відновити дороги, щоб була ефективна логістика, зробити доступною медицину, освіту, сприяти розвитку туризму, розміщенню підприємств», — додав Гройсман.