Статистична довідка

-Площа району – 147,1тис.га, в тому числі землі сільськогосподарського призначення – 36,6 тис.га (24,9 %) , ліси – 104,9 тис.га (71,3 %).

Наявне населення  району станом на 1 січня 2016 року – 47,8 тис. осіб, у тому числі: сільське – 34,7 тис.осіб, міське -  13,1 тис.осіб .

Кількість населених пунктів – 56,  у тому числі: міст – 1, селищ – 2, сіл – 53 .

Територія району поділена на 1 міську, 2 селищні, 31 сільську раду.

Районний центр – м.Сколе, з населенням 6,3 тис.чол.

Населення відноситься до етнографічної групи українців, які іменують себе бойками .

Основу господарського комплексу району становить лісове господарство та промислове виробництво на його основі .

Сколівщина – культурно-рекреаційний осередок Львівщини, центр гірськолижного спорту та туризму

Трудовий потенціал : 26,2 тис. осіб.

Соціально-економічний потенціал району представляє :

- 9 промислових підприємств;

- 6 лісогосподарських підприємств;

- 2 організації торгівлі та громадського харчування;

- 182 підприємства малого бізнесу;

- 1343 фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності .

В районі функціонує:

- 54 загальноосвітніх шкіл, де навчається 5366 дітей;

- 13 дошкільних установ;

-   районний народний дім «Бескид», 49 сільських народних домів, Центральна районна бібліотека (доросла та дитяча) та 51  філіал, 3 дитячі мистецькі заклади. В районі є 10 колективів, які носять почесне звання «Народний».

-  Сколівська центральна районна лікарня, Славська міська лікарня, 15 лікарських амбулаторій, з них 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 36 ФАПів;

- 89 відпочинкових закладів, близько 48 офіційно зареєстрованих приватних агроосель, 5 канатно-крісельні доріг, 29 бугельних витягів, 36 гірсько-лижних трас різного типу складності.

Промислова група району налічує 9 промислових підприємств. За основними видами діяльності в добувній промисловості працює - 1 підприємство (ВАТ ”Кар’єроуправління”); в харчовій промисловості та перероблення сільськогосподарської продукції - 3 ( ТзОВ ”Нафтуся”, ТзОВ ”Євро Вік);  виробництво деревини та виробів з дерева – 4 ( ТзОВ ”КБМ”, ДП Сколе ЛГ, ДП Славсько ЛГ); в легкій промисловості – 1 ( ТзОВ ”Італія - Джинс – Груп”); в машинобудуванні -1 ( ТзОВ ”Спецтехсервіс”); виробництво та розподілення теплової енергії та води – 2 (КП Сколетеплоенерго, КП Сколівський водоканал).

Структура виробництва сільськогосподарської продукції залишається незмінною, і надалі весь її обсяг виробляють особисті селянські господарства (населення). Основу виробленої сільськогосподарської продукції складає тваринницька продукція (м’ясо та молоко).

По території Сколівського району проходить 339,5 км доріг, які знаходяться на обслуговуванні філії «Сколівський райавтодор». В.т. ч. дороги територіального значення – 46,5 км, та дороги районного значення – 293 км.

На  обліку в управлінні пенсійного фонду перебуває    більше 12 000  пенсіонерів.

Туристично-рекреаційний  потенціал  району  становить  89  відпочинкових  закладів, близько  300  агроосель, 5  канатно-крісельних  доріг, 29  бугельних  витягів, 36  гірськолижних  трас.    Природно-заповідний  фонд:  Національний  природний  парк  “Сколівські  Бескиди”, ландшафтний  заказник “Бердо”, Державний  історико-культурний  заповідник “Тустань”. В районі інтенсивно розвиваються такі види туризму як: культурно-пізнавальний, кінний, велосипедний, спортивний, релігійний, екологічний, гірськолижний, агротуризм тощо.