Андрій Андрійович ШУКАТКА

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 571 від 09.08. 2018 р.

Андрій Андрійович ШУКАТКА - видатний керівний діяч Організації Українських Націоналістів (б).

Народився 18 вересня 1918 року у с. Побук Стрийського повіту Станіславського воєводства (нині Сколівський район). Початкову школу закінчив в Побуці у 1930 році. В 1931 році вступив до Стрийської гімназії. На початку сьомого класу його виключили «за політичну діяльність». У 1938 році відбув організаційну практику в філії товариства «Просвіта» в Скольому, а в 1939 році його зараховано постійним організатором Повітового кружка «Рідної школи» в Скольому. З 1935 року Андрій Шукатка — член ОУН. Брав участь в організації націоналістичних структур району. Після приходу «радянських визволителів» в Галичину у вересні 1939 року перейшов на нелегальне становище. Від 20.05.1940 р. Андрій Шукатка був заступником керівника окружної екзекутиви Організації Українських Націоналістів. З 1941 року — Окружний Провідник ОУН Дрогобицької області. Із початком німецько-радянської війни Андрій Шукатка («Шрам») - на посаді провідника ОУН Дрогобицької області. Брав участь у II Великому зборі ОУН, як один із 16 делегатів крановиків. На початку 1942 року за рішенням Проводу Андрій Шукатка у складі похідних груп вирушив на Чернігівщину для пропагандистської роботи. У Сумах був членом обласного Проводу ОУН, керував організаційною роботою, як інструктор зі створення місцевих осередків ОУН. Андрія та інших оунівців було заарештовано 7 жовтня 1942 року в м. Суми. Основний склад підпілля ОУН на Сумщині було розстріляно і спалено на території тюрми. Сім’я Андрія Шукатки була репресована органами НКВД.