Богдан Ізидорович Хоминець

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 984 від 20.08. 2020 р.

Богдан Ізидорович Хоминець  - засновник структур та провідник ОУН на Сколівщині, громадський діяч, псевдо «Богдан».

Народився 05.04.1909 р. у с. Ямельниця, з 1913 р. проживав у с. Тишівниця. Однокласником по Стрийській гімназії був Степан Бандера. Член Організації вищих класів українських гімназій, яку в Стрию очолювали С.Бандера та О.Гасин. На початку 30-их років працював вчителем у селах Сколівщини. Згодом закінчив Вищий музичний Інститут ім. М.Лисенка у Львові, Державну чоловічу учительську семінарію ім. Г.Сенкевича у Тернополі.

За часів міжвоєнної Польщі був активним учасником «Просвіти» та «Рідної школи», організовував сільські хори, займався пропагандою та створенням структур ОУН на Сколівщині. Як провідник ОУН у 1929-1939 рр. відповідав за пропагандистську діяльність. Активний учасник акцій проти польської адміністрації. Неодноразово арештовувався польською владою, часто перебував під слідством, у 1936 р. відбував покарання у Дрогобицькій тюрмі. У Стрию був засуджений за військовий реферат про Олексу Гасина та розповсюдження антипольських листівок. У Тернополі арештований за поширення газети «Сурма» та журналу «Розбудова нації». В період окупації таємно допомагав утікачам євреям. Протягом 1939-1971 рр. працював вчителем та директором шкіл  у Калуському повіті та на Тернопільщині.

Помер 14.08.1998 р., похований у м. Трускавець.