Богдан ВІЛЬШИНСЬКИЙ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 605 від 20 серпня 2015 р. (посмертно).

Богдан ВІЛЬШИНСЬКИЙ - борець за незалежність та волю нашої держави,  командир воєнної округи УПА «Маківка» («Орел», «Яструб»).

Народився 12 липня 1910 року в м. Сколе. Син Василя і Марії. Член ОУН з 1930 р. Активний співробітник українських громадсько-культурних товариств. Кілька разів ув’язнювався польською поліцією. У травні 1943 р. біля с. Либохора тодішнього Славського району організував сотню УНС і був призначений її командиром. Після повторного захоплення Галичини московсько-більшовицькими наїзниками Провід ОУН направив його на терени Львівщини. 22 грудня 1944 р. Богдан Вільшинський разом із Йосипом Позичанюком - «Шугаєм», Петром Дужим - «Дорошем», Костем Цмоцем - «Модестом» та іншими загинули у нерівному бою під час нападу на їхню групу чисельного загону емдебистів біля с. Юшківці Жидачівського району , коли вони йшли на нараду до Головного командира УПА Романа Шухевича -«Тараса Чупринки». Поховані на сільському цвинтарі.