Дмитро ЦМОЦЬ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 605 від 20 серпня 2015 р. (посмертно).

Дмитро ЦМОЦЬ - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, заступник провідника Стрийської округи ОУН («Улас»).

Народився 20 березня 1921 року у смт В.Синьовидне. Закінчив семирічну школу, в юнацькі роки був пластуном, членом юнацької ОУН. За це був схоплений енкаведистами і відбував покарання у Дрогобицькій тюрмі (1941 р.). Під час більшовицької окупації вів активну боротьбу в лавах УПА. З 1941 р. — заступник провідника Стрийської округи. Організував вишкіл молоді в лісах Жидачівщини. Як здібного та сміливого повстанця, Дмитра направили на навчання в старшинську школу (с. Підгородці, Нижня Лукавиця). 25 лютого 1945 року у нерівному бою з енкаведистами Дмитро Цмоць був тяжко поранений. Врятувала його молода дівчина Євдокія Гушовська. Лікувався у шпиталі в с. Орів. У 1947 р. знову відкрилися рани. Важкохворий, він лежав на горищі Угольнівської школи Стрийського району. Свої останні хвилини зустрів мужньо. Відстрілюючись з автомата, знищив кількох червонопогонників. А останню кулю залишив для себе.