Євген Горошко

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 366 від 23 серпня 2013 р.

Євген Горошко — невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, вояк УПА, багатолітній політв’язень, голова Сколівського районного братства вояків ОУН-УПА, житель смт В.Синьовидне.

Народився у 1926 році в с. Нижня Стинава на Стрийщині. Виховувався в оточенні національно свідомих односельців, зокрема вуйка Остапа, члена ОУН. Пройшов вишкіл у Юнацтві ОУН. На горі Ключ, як молодий член ОУН, склав присягу. Діяв під псевдо «Сірко». Два брати Євгена Горошка загинули від рук енкаведистів. У 1949 році органи НКВС заарештували Євгена Горошка та засудили на 25 років таборів і 5 років позбавлення прав. Ув’язнення відбував у Норильську. Брав участь у Норильському повстанні. 3 роки відсидів у Володимирській централі. В 1958 р. його звільнено з тюрми, а в 1959 р. вдруге заарештовано. Був особистим охоронцем ув’язненого Глави УГКЦ Йосифа Сліпого. 556 днів відсидів у ізоляторі.

Відбувши покарання, Євген Горошко вів активний спосіб життя, сповна спричинився до громадсько-політичної діяльності, національно-патріотичного виховання населення району, особливо молоді. Незважаючи на поважний вік, брав участь у місцевих, обласних та державного рівня заходах. Тривалий час очолював районне братство вояків ОУН-УПА. Видав книгу спогадів «З Бандерою – через Норільск, Мордовію і Владімірській Централ».