Євген Іванович БЕЗНІСКО

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 141 від 09 серпня 2016 р. (посмертно).

Євген Іванович БЕЗНІСКО - відомий графік, монументаліст, заслужений художник України (1989), автор пам’ятних знаків на Сколівщині.

Народився 19 жовтня 1937 року в містечку Кагарлик Київської області. Закінчив художню студію у Самборі в 1950 році, в 1955 році — Київську художню школу ім. Т. Шевченка, Львівський інститут прикладного декоративного мистецтва — в 1964 році. З 1963 по 1999 рік працював на Львівському художньому комбінаті. Був головою художньої ради, головним художником. У монументальних роботах відображав героїчну боротьбу українських патріотів 40-50 рр. ХХ ст. за вільну Україну.

Митець своєю працею вагомо долучився до Сколівщини. Його хрести на г. Маківка, увіковічені на меморіалі Українських січових стрільців, стали своєрідним і символічним автографом для нащадків. Заслуга Є. Безніска не тільки в тому, що у важкі часи він втілив ідеї в креслення, але й те, що допомагав шукати кошти, спонсорів. Пам’ятний знак князю Святославу — виключна заслуга Є.Безніска.

У 2011 р. отримав відзнаку Президента України — ювілейну медаль «20 років незалежності України». У 2013 р. отримав нагороду Народного художника України — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм. Помер 11 липня 2015 року.