Євстахій СТРУК

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 605 від 20 серпня 2015 р. (посмертно).

Євстахій СТРУК - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, адміністративний директор Львівського медінституту.

Народився 1908 року в смт Верхнє Синьовидне. Перебуваючи на посаді адміністративного директора Львівського медичного інституту, у червні 1941 року він випустив на волю п’ятдесят заарештованих студентів Львівського медичного інституту. НКВС жорстоко помстився Євстахію Струку. Його тіло знайшли між тисячами закатованих жертв у тюрмі на Лонцького у Львові з обдертою шкірою на плечах, на ногах та підборідді. Євстахій Струк віддав своє життя, аби порятувати інших.