Іван Юрійович Шукатка

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 800 від 08.08. 2019 р. (посмертно).

Іван Юрійович Шукатка - видатний керівний діяч організації Українських Націоналістів.

Народився 17.09.1921 р. в с.Побук. Член ОУН з 1944 р. З того ж року — окружний референт пропаганди. Весною 1946 р. стає районним Провідником ОУН на Стрийщині і виконує ці функції до смерті. У кримінальній справі про засудження Босяка М.В., 1921 р.н., жителя с. Побук, є протокол допиту від 06.01.1947 р., в якому вказано, що районним провідником ОУН в Стрийському районі є «Сомко», він же Шукатка Іван Юрійович з с.Побук. В іншому документі цієї справи слідчий НКВС зазначає, що «Сомко» видав Босяку М.В. наказ знищити двох військових «яструбків» батальйону Стрийського MB УВС.

Будучи оточеним ворогом на Корчунку біля с. Дашава Стрийського району, Іван Шукатка 5 травня 1947 р. пострілом у скроню із власного пістоля по-геройськи закінчує своє власне життя. Образ повстанця люди увічнили у пісні: «Як в вівторок на Уговні сталась хуртовина, Віяв вітер, гнулись верби, спала Україна. Там вечеряв у Катрусі друг наш славний «Сомко», Котрий нищив всю босоту, казав бить їх ловко.» Згадка про Шукатку є в книзі «Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади. Книга І (автори Я.Лялька, П. Максимчук, І. Патер та ін.) - Львів, Просвіта, 1993; іл. - 800 с. Біля с. Дашава Стрийського району в урочищі «Корчунок» встановлено хрест та пам’ятний знак про загибель на цьому місці Івана Шукатки та ще двох його соратників.