Іван Михайлович БУТКОВСЬКИЙ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 141 від 09 серпня 2016 р. (посмертно).

Іван Михайлович БУТКОВСЬКИЙ – невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, багатолітній політв’язень, провідний член УВО і ОУН, підполковник УПА, псевдо «Гуцул».

Народився 2 травня 1910 року в місті Сколе Стрийського повіту. Закінчив Стрийську гімназію. Студіював право в Люблінському університеті (Польща). За активну націоналістичну роботу на Сколівщині неодноразово заарештовувався польською поліцією і був засуджений. Учасник боїв у складі Карпатської січі (командир сотні) проти угорських окупантів у 1939 році. Тяжко пораненим потрапив до полону. У 1941–42 рр. — в’язень німецьких тюрем. Після звільнення приєднався до УПА. Очолив вишкільний курінь Української народної самооборони (УНС) «Чорні чорти» на Гуцульщині. У 1943 р. — один із організаторів відділів УНС на Станіславівщині (нині Івано-Франківщина). Підпорядковані йому відділи УПА провели ряд успішних операцій проти загонів червоних партизан С. Ковпака та М. Шукаєва. У бою з гітлерівцями у Чорному лісі був тяжко поранений. Від січня до серпня 1944 року командував 4-ю Воєнною округою УПА «Говерля», що входила до складу УПА–Захід. Організатор численних нападів на ворожі гарнізони. У липні 1944 року брав участь у бою УПА на Лопаті. Того ж року емігрував за кордон. Жив у Мюнхені, де був співвидавцем журналу «До зброї!» (1947–55 рр.). Очолював Місію УПА при Закордонному представництві Української головної визвольної ради (УГВР). Нагороджений Золотим Хрестом бойової заслуги 2-го класу. Трагічно загинув 5 липня 1967 року у Мюнхені.