Іван Семенович КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 324 від 17 серпня 2017 р.

Іван Семенович КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ - заслужений працівник культури України, багаторічний керівник Народного ансамблю пісні і танцю «Бойківщина», громадський діяч.

Народився 15 лютого 1937 року у селі Любинці Стрийського району. Закінчив Львівське музичне педагогічне училище ім. Ф.Колесси (1964 р.), Дрогобицький педагогічний інститут (1969 р.), Львівську консерваторію (1981 р.). 1965-1974 рр. — директор музичної школи смт Дашава, організатор та художній керівник хору. З 1975 р. — художній керівник та диригент Народного ансамблю пісні й танцю «Бойківщина» районного народного дому «Бескид». 1978-1989 рр. — керівник та диригент камерного дитячого хору Сколівської дитячої музичної школи, з 1984 р. — художній керівник та диригент Народної хорової капели «Синьогора» Верхньосиньовидненського народного дому; 1989 р. — завідувач Сколівського районного відділу культури. З 1975 по 2017 рік — художній керівник та диригент Народного ансамблю пісні й танцю «Бойківщина» районного народного дому «Бескид».

Звання Заслуженого працівника культури України отримав у 1998 р. Учасники Народного ансамблю пісні й танцю «Бойківщина» районного народного дому «Бескид» неодноразово нагороджені дипломами, грамотами, подяками міжнародного та всеукраїнського рівня. Народний ансамбль є одним з кращих серед колективів України. Іван Крушельницький бере активну участь у громадському і політичному житті міста. Є учасником церковного хору Різдва Пресвятої Богородиці м. Сколе. Очолював садово-городнє товариство «Карпати». Іван Семенович — чудовий сім’янин, люблячий чоловік, батько, дідусь і прадідусь.