Іван СУПИК

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 605 від 20 серпня 2015 р. (посмертно).

Іван СУПИК - борець за незалежність та волю нашої держави,  воїн ОУН-УПА, багатолітній політв’язень.

Народився 30 січня 1924 року в с. Монастирець Самбірського району Львівської області в національно-свідомій селянській родині. Після закінчення чотирьох класів сільської школи Іван Супик у 1941 році влаштувався працювати касиром у сільському Українському Освітньому Товаристві. Під час гітлерівської окупації, у 1942 році, німці забрали Івана до «баудінсту». Однак, через 9 місяців йому вдалося втекти. Відтак був прийнятий в мережу ОУН, став зв’язковим і господарником. Наприкінці літа 1944 року перейшов до відділу УПА, отримав псевдо «Орел». Брав участь у збройному протистоянні проти більшовицьких окупантів. 3 травня 1945 року «Орел» з іншими повстанцями натрапили на велику засідку окупантів. За хвилину вбитими впало шестеро повстанців. Івана Супика та Арсена Калиняка схопили живими. Заарештованих повстанців поспіхом привезли до Самбірської КПЗ, а далі до Дрогобицької тюрми. 19 грудня 1945 року військовим трибуналом Дрогобицької області Івана Супика засудили до 15 років каторги з конфіскацією майна. Опісля, через Львівську пересилку, етапом відправили до Воркути. Опинився у таборі шахтоуправління-2 «Аяч-Яга». 29 липня 1955 р. настав омріяний день звільнення. Після виходу на волю, не маючи куди їхати, залишився у Воркуті, де познайомився із Дарією Паленичкою. Через рік одружилися. Відтак ще майже 13 років, уже спільно, довелося скитатися їм по світу, аж поки не змогли прописатися з великим трудом та ще й за немалі гроші у м. Сколе. Виховали двох дітей — дочку і сина.