Юрій Юрійович ІЛЬКІВ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 324 від 17 серпня 2017 р.

Юрій Юрійович ІЛЬКІВ - військовий капелан та волонтер, настоятель Храму Святого Духа УПЦ КП с. Новожитомир Дніпропетровської області

Народився 10 жовтня 1964 року в смт Славське в сім’ї репресованих. Після закінчення Славської середньої школи навчався в Стрийському СПТУ № 16 та проходив строкову військову службу на космодромі «Байконур». Після успішного закінчення Дніпропетровського університету залізничного транспорту працював на залізниці, де в 1999 році отримав важку травму на виробництві, через що став інвалідом. З 1974 року розпочав писати вірші, які неодноразово публікувалися, а також став поглиблено вивчати церковні та релігійні науки й зближуватись із Церквою. У 2004 році рукоположений в сан диякона, а в грудні 2005 року висвячений та рукоположений в сан священика (ієрея) Митрополитом УПЦ КП Владикою Андрієм.

З перших днів Революції Гідності на Майдані — капелан 27 сотні, а з самого початку АТО на Донбасі — волонтер і капелан, допомагає і добровольчим батальйонам, і Збройним Силам України. З початку і до сьогодні є капеланом 40 батальйону «Кривбас». За час війни 28 разів перебував у зоні АТО, в основному, в гарячих точках. З Божою допомогою священику, пліч-о-пліч із простими солдатами, вдалося пройти пекельні котли Іловайська та Дебальцевого. Особисто поховав, щонайменше, 72 загиблих військовослужбовців. За голову священика окупанти пропонували високу ціну. Його син, Андрій, воював і був важко поранений в зоні АТО. Однак, скалічений, і далі, як достойний послідовник свого батька, продовжує рватися до бою. Зараз о. Юрій Ільків одночасно продовжує навчання в духовній семінарії.