Костянтин Григорович ЦМОЦЬ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 479 від 22 серпня 2014 р.   (посмертно).

Костянтин Григорович ЦМОЦЬ - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, командир спецбоївки СБ ОУН-УПА - «Модест».

Народився 10 лютого 1914 року в смт В. Синьовидне. Член Крайового Проводу ОУН. Організатор-командир спецбоївки СБ ОУН-УПА (1940- 1944 рр.). Легенда націоналістичного збройного підпілля. Напередодні Другої світової війни у своєму рідному селі розстріляв 3 енкаведистів. Через деякий час Костя Цмоця, переодягненого у священиче вбрання, вивезли з Побука до Верхньої Стинави. Відомий історик визвольного руху Петро Мірчук писав: «В час німецької окупації вславився Цмоць-«Модест» бравурним звільненням з німецької тюрми у м. Дрогобичі Олекси Гасина – «Лицаря», а в грудні 1942 р. Д.Грицая – «Перебийніса» і Ярослава Старуха – «Стега». Кость Цмоць працював над формуванням структур Служби Безпеки УПА. Він забезпечував бойову охорону радіостанції ОУН-УПА під кодовою назвою «Афродіта», що діяла в ямельницьких лісах. Загинув у с. Юшківцях Жидачівського району. Похований там же на сільському цвинтарі.