Любов Савівна Багінська

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 984 від 20.08. 2020 р.

Любов Савівна Багінська - громадська діячка, багаторічний голова районного товариства "Просвіта", колишня  вчителька, відомий краєзнавець.

Народилася в м.Сколе у родині заможних господарів Сави Миколайовича та Марії Михайлівни  з роду Івасиківих  09.06.1930 року.

Після закінчення школи здобула вищу освіту: навчалася  в Дрогобицькому  учительському  інституті, потім  — у Дрогобицькому  педінституті без відриву від роботи.
Трудова діяльність розпочалася у 1948 році. Спочатку працювала вихователем у Сколівській школі-інтернат, опісля — на вчительській роботі в Орявській семирічці, а відтак — десять років у   Лавочненській восьмирічній школі. У 1968 році подружжя Багінських з дітьми з Лавочного переїхало в Сколе. Люба Савівна почала працювати вчителькою початкових класів у Сколівській СШ №1.
Добрій, чесній, знаючій і працьовитій активістці просвітницького руху на Сколівщині в кінці вісімдесятих років минулого століття довірили очолити районне товариство "Просвіта". З командою небайдужих людей вона пожвавила цей рух в районі. Люба Савівна їздила в села, зустрічалася з людьми, проводила з просвітянами конференції. Зайнялася краєзнавством. Підготувала чимало газетних публікацій з історії просвітницького руху на Сколівщині для часопису "Бойківська думка" та газети "Просвіта". Також поповнила скарбницю історії рідного краю матеріалами, що розповідають про подвиги українських патріотів у різні часи. Часто організовувала в школах, бібліотеках, народних домах району просвітницькі та доброчинні акції. На творчих конкурсах для дітей виступала спонсором подарунків, серед яких на першому місці завжди була українська книжка чи хрестик на ланцюжку. У співпраці із закладами культури, відділом освіти, культурними товариствами, громадами  проводила багато культурно-просвітницьких та науково-практичних конференцій з акцентом на призабутих чи викинутих комуністичним режимом з контексту історії видатних постатей краю.
Дуже важко сприйняла Люба Савівна звістку про війну на сході України. Усвідомлює, як нелегко там українським захисникам. Тому і поставила собі за мету — із кожної пенсії виділити дещицю для них. Щомісяця посилає на схід шкарпетки, яблука, груші і сливи із власного саду.