Марія Олексіївна Зубрицька

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 984 від 20.08. 2020 р.

Марія Олексіївна Зубрицька - кандидат філологічних наук, український літературознавець, перекладач, багаторічний проректор Львівського національного університету ім. І.Франка.

Народилася 13 жовтня 1957 у с. Корчин Сколівського району.

У 1980 році закінчила Львівський політехнічний інститут, у 1989 —філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. У листопаді 1991 року захистила кандидатську дисертацію «Творчість Лесі Українки в літературознавчих дослідженнях неокласиків».

Викладацька робота: Львівське відділення Інституту літератури ім. Тараса Шевченка НАН України, кафедра україністики Ягеллонського університету (Краків, Польща),  Національний університет "Києво-Могилянська Академія", Університет штату Пенсильванія (PennStateUniversity, StateCollege, USA), факультет гуманітарних наук Університету Монаша у Мельбурні.

Директор Центру гуманітарних досліджень Львівського державного університету імені Івана Франка.З 1999 року - проректор Львівського національного університету імені Івана Франка, доцент кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства філологічного факультету (2003), стипендіатка 1997 року Інституту гуманітарних наук у Відні,1998-2003 – консультант Американської ради наукових товариств, член редколегії журналу «Український гуманітарний огляд».

Лауреат премії імені Соломії Павличко, заснованої Американською радою наукових товариств (ACLS) 2001 року. Нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня (2007), медаллю Академії педагогічних наук України "Ушинський К. Д." (2011).

Громадська діяльність: член Правління Міжнародного фонду «Відродження», голова Програмної Ради з напрямку «Освіта» Міжнародного фонду «Відродження», сенатор Українського Католицького Університету (УКУ) у Львові, асоційований член міжнародної неурядової організації Римський клуб, член української асоціації Римського клубу, член Наглядової Ради Інституту міста Львів.

Автор та упорядник багатьох наукових праць та досліджень. Засновник Центру гуманітарних досліджень при Львівському національному університеті.