Михайло Дмитрович Озерний (Клепуц)

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 800 від 08.08. 2019 р. (посмертно).

Михайло Дмитрович Озерний (Клепуц) - політв’язень, «шістдесятник», репресований вчитель української мови.

Народився у 1929 році у Верхньому Синьовидному  Сколівського району в селянській родині. Отримав вищу педагогічну освіту. Вчителював у різних школах на Тернопільщині та Івано-Франківщині, де викладав українську мову й літературу та німецьку мову.

Заарештований наприкінці серпня 1965 року після повернення з відпустки з Карпат. Під час арешту в Озерного вилучили документи націоналістичного змісту: «10 заповідей українського націоналіста (декалог)», «Молитви», «12 прикмет характеру українського націоналіста», «44 правила життя», які походять з підпільної оунівської літератури. Упродовж п’яти місяців слідства Озерного допитували 46 разів. Деякі допити тривали по 10-11 годин. Громадськості стало відомо, що Озерного примусили покаятися в тому, що вчив дітей любити рідну мову і культуру. 7 лютого 1966 року засуджений за звинуваченням в антирадянській націоналістичній пропаганді та агітації на 6 років таборів суворого режиму. Ухвалою судової колегії в кримінальних справах Верховного Суду УРСР від 24.03.1966 р. вирок судової колегії у кримінальних справах Івано-Франківського обласного суду 07.02.1966 р. змінено, обране йому покарання знижено до 3 років. Перебував у таборі №11 (Явас) у Мордовії. Похований Михайло Озерний у Львові.