Михайло Костянтинович Блистів

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 984 від 20.08. 2020 р.

Михайло Костянтинович Блистів – січовий стрілець Карпатської України, районний провідник ОУН-УПА, член Дрогобицького обласного проводу, учасник багатьох боїв проти німецьких, мадярських і російських окупантів, псевдо «Остап».

Народився 14 серпня 1913 року в с. Хітар Сколівського району. Засновник та секретар виділу товариства «Просвіта» у Хітарі.

У складі галичан – січових стрільців Карпатської України брав участь у боях на Червоному полі біля Хуста. У хустській тюрмі зберігся напис кров’ю на стіні «Я, Михайло Блистів, з Хусту іду на розстріл». Однак, після буремних подій йому все ж вдалося емігрувати з дружиною Марією за кордон. Родина М.Блистіва, зокрема, мама Катерина, син Богдан та дочка Ольга у 1940 році були вивезені в Сибір у Єнісейську область.

Після повернення на Батьківщину, Михайло відразу вступив у лави ОУН-УПА. Маючи досвід бойових та організаційних дій, займався добором кадрів та керував організацією структурної мережі підрозділів ОУН-УПА на території Хітарської округи. Неодноразово брав участь у боях з німецькими та більшовицькими окупантами. Обласним проводом УПА був підвищений до звання полковника та введений у склад Дрогобицького обласного проводу. Загинув від рук енкаведистів 17 січня 1947 року в урочищі Розтока біля села Либохора, коли повертався після бою до криївки, щоб заховати документи. Місце поховання віднайдено місцевим вчителем Михайлом Матіївим. На місці загибелі полковника УПА Блистіва встановлено пам’ятний хрест. У 2006 році перепохований на Личаківському цвинтарі у м. Львові.