Микола Дмитрович КЛЕПУЦ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 141 від 09 серпня 2016 р.

Микола Дмитрович КЛЕПУЦ - ветеран педагогічної праці, педагог-новатор, історико-культурний, громадський діяч Сколівщини.

Народився 15 грудня 1935 року в селі Побук. Закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка, вчитель історії. У 24-річному віці очолив Козівську семирічну школу, на посаді директора пропрацював до пенсійного віку. З його іменем пов’язане успішне становлення школи та перетворення її у сучасний, добре оснащений навчальний заклад. У 1970 рр., за безпосередньої ініціативи М.Клепуца, в с. Козьова споруджено нове типове приміщення школи, яку в 1977 році реорганізовано в середню. Педагог-новатор запровадив ефективну кабінетну систему навчання. Школа першою в області отримала власну телевізійну студію і шкільне телебачення. Досвід роботи школи переймали на районному, обласному та республіканському рівнях. Під його керівництвом та за безпосередньої участі у школі створені музей «Бойківщина», музей-світлиця Михайла Гаврилка. З 1994 року працював на посаді заступника голови Сколівської РДА. М.Клепуц є ініціатором та організатором спорудження військового меморіалу Українських Січових Стрільців на горі Маківка, пам’ятного знака на могилі князя Святослава.