Микола Ярославович Голомша

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 366 від 23 серпня 2013 р.

Микола Ярославович Голомша — заступник начальника Головного управління – начальник управління правозахисної та представницької діяльності за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України, державний радник юстиції 2 класу, член колегії Генеральної прокуратури, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого V ступеня та інших державних відзнак, меценат Сколівщини.

Народився 16 грудня 1962 р. в с. Тухля Сколівського району. Після служби у Збройних Силах вступив до Харківського юридичного інституту, який закінчив 1988 року. Професійну діяльність розпочав стажистом у прокуратурі Стрийського району. Протягом кількох років обіймав відповідальні керівні посади у прокуратурі Львівської області. Упродовж 2000-2001 років працював першим заступником прокурора Чернівецької області, заступником начальника управління координації діяльності правоохоронних та інших державних органів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю - начальника відділу організаційного забезпечення діяльності Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України Генеральної прокуратури України, начальником відділу нагляду за додержанням природоохоронного законодавства Генеральної прокуратури України. Від 2001 до 2003 року Микола Голомша очолював прокуратуру Рівненської області. 2003 року його було призначено заступником Генерального прокурора України. Також він є членом колегії Генеральної прокуратури України. Самовіддана та високопрофесійна робота Миколи Голомші відзначена близько 40 різного роду орденами, медалями, нагородними відзнаками. Крім того, йому присвоєно звання заслуженого юриста України. В 2009 році Указом Президента України нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. У 2012 р. призначений на посаду військового прокурора Центрального регіону. Пізніше - на посаду заступника начальника Головного управління – начальника управління правозахисної та представницької діяльності за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України.