Митрофорний протоієрей отець Василь Головацький

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 366 від 23 серпня 2013 р.

Митрофорний протоієрей отець Василь Головацький — відомий церковний, громадсько-просвітницький діяч Сколівщини. Гідний представник славних традицій великої священичої родини, плеяди передової української інтелігенції, яка сягає у віддалене минуле, до Якова Головацького — священика, будителя народного духу в Галичині, члена «Руської Трійці», професора Львівського університету. Батько — Михайло Головацький — священик УГКЦ, багаторічний політв’язень, активний член ОУН (псевдо «Підкова»), душпастирська, політична й громадсько-просвітницька діяльність якого була підпорядкована ідеї відновлення Української держави.

О. Василь Головацький народився 12 листопада 1937 року в с. Ягодівка Рогатинського району Івано-Франківської області.

29 грудня 1971 року в Архикатедральному соборі св. Юра прийняв святе таїнство священства з рук владики Миколая (Юрика). Служив парохом Церкви Різдва Пресвятої Богородиці у м. Сколе та  храму Святої прп. Параскевії с. Коростів з 1978 р. Протягом 1990-1999 рр. декан Сколівського деканату. З його благословенної руки на початку 90-их років минулого століття розпочалася катехизація учнів. Отець особисто проводив уроки катехизму в усіх школах міста Сколе та сіл Кам’янка, Коростів. З його благословення та закладених ним основ християнської науки виросло ціле покоління молодих священнослужителів зі Сколівщини. Патріот рідного краю Василь Головацький — постійний учасник громадських та державних заходів у районі, просвітитель, наставник. Умілий, досвідчений церковний організатор та управитель. Докладав багато зусиль, щоб деканальна церква, визначна пам’ятка сакрального мистецтва, утримувалась у доброму стані.