Сколівська районна рада

Сьогодні 34 річниця Чорнобильської катастрофи

Переглядів: 208

26 квітня 1986 року сталася найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики - на Чорнобильській атомній електростанції сталися два вибухи та пожежа з незбагненними наслідками для всього світу. У ці дні, коли світ з тривогою читає щоденну статистику людських втрат від пандемії коронавірусної інфекції, ми, українці, згадуємо про кількість померлих, опромінених, евакуйованих, постраждалих від Чорнобильської трагедії, яка стала не тільки українською.
Внаслідок вибухів на ЧАЕС утворилася величезна радіоактивна хмара, яка поширилася далеко за межі України.
Перші ліквідатори, які по тривозі прибули на охоплену полум’ям Чорнобильську станцію, взялися приборкувати атом практично голими руками: без спеціального захисного одягу чи протигазів. Від опромінення, отриманого в ті години, загинуло понад три десятки людей. Загалом у ліквідації аварії взяли участь більше 600 тисяч людей.
Ця катастрофа скалічила життя близько 5 мільйонів осіб, забруднила радіацією майже 5 тисяч населених пунктів.
Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України. Навколо зруйнованої ЧАЕС – утворилася мертва зона. Там живуть лише дикі тварини та поодинокі самосели. Ця зона простяглася на площу у кілька тисяч квадратних кілометрів – на цій території могли б легко розміститися три таких мегаполіси як Київ.
Світла пам’ять усім ліквідаторам та жертвам Чорнобильської катастрофи!« повернутися до списку новин