У смт Дубляни Самбірського району відкрито пам'ятний знак борцям за Незалежність України, більшість з яких мешканці Сколівщини

У смт Дубляни Самбірського району відкрито пам'ятний знак борцям за Незалежність України.
Більшість героїв, які були тут розстріляні, мешканці Сколівщини, що брали участь у визволенні в'язнів з німецького трудового табору на Святославі.

Як зазначає Микола Снейко, могила 20 розстріляних фашистами українських патріотів залишалась би занедбаною і непримітною. Та все змінив ініціативний депутат Львівської обласної ради Олег Домчак. У День захисника України у селищі урочисто освячено реставрований пам'ятний знак. На подію зібралися дублянці, рідні загиблих в АТО, а також жителі Сколівського, Жидачівського та інших районів, родичі яких тут поховані.
На гранітній плиті 20 прізвищ. Саме вони були причетні до успішної операції УПА в Галичині, які брали участь у розгромі штрафного табору Баудінст. В результаті було визволено з неволі понад 200 молодих юнаків, приречених на рабську працю та смерть.
На жаль,  в лютому 1944 році гестапівці піймали їх та привезли в Дубляни на розстріл.
Спогади, порівняння із драматичним сьогоденням України, квіти, пісні, вірші стали даниною щирої вдячності за їхню жертовність.