Сколівська районна рада

Оприлюднено проєкт нової Методики нормативної грошової оцінки

Переглядів: 234

Державна служба України з питань геодезії, картографія та кадастру оприлюднила проєкт нової постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель», який було розроблено за підтримки експертів Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Метою прийняття проєкту постанови є уніфікація та спрощення чинних методик нормативної грошової оцінки земель в Україні, забезпечення нормативної грошової оцінки земельних ділянок усіх категорій та форм власності в межах території громад, незалежно від їх розташування за принципом організаційної єдності процесу оцінки, приведення методики оцінки у відповідність до вимог чинного законодавства, а також створення передумов для повномасштабної реалізації органами місцевого самоврядування повноважень із затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земель в межах території відповідних громад.

Основні зміни:

 - об’єднання наявних підходів оцінки земель (для земель населених пунктів, для несільськогосподарського призначення та для с/г призначення) в єдину методику;

 - суттєве спрощення безпосередньо самого розрахунку, адже це відбуватиметься за єдиною формулою;

- зменшення обсягів інформації, необхідної для проведення НГО, відповідно – зниження вартості робіт із проведення НГО та скорочення термінів від замовлення таких робіт до використання відомостей про НГО.

У такий спосіб, органи місцевого самоврядування зможуть отримати сучасну базу для оподаткування земель незалежно від місця розташування земельних ділянок, що водночас позитивно вплине на наповнення місцевих бюджетів за рахунок плати за землю.

З проєктом зазначеної Методики можна ознайомитись тут 

Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою: 03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 3, rynok_oz@land.gov.ua (Департамент міжнародної співпраці та ринку земель Держгеокадастру).« повернутися до списку новин