Сколівська районна рада

Скільки ще триватиме карантин - залежить від кожного з нас, - Василь Віконський

Переглядів: 139

На Львівщині правоохоронці працюють у посиленому режимі – забезпечують охорону публічного порядку, профілактику злочинності, а також проводять перевірки щодо дотримання підприємцями заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, відвідують одиноких літніх людей, інвалідів та перевіряють як особи дотримуються зобов’язання про самоізоляцію.

«Основна група ризику при захворюванні на коронавірус – це літні люди та особи, котрі мають хронічні захворювання. Тому поліцейські спільно з медиками відвідують таких осіб, цікавляться їх самопочуттям та, у випадку необхідності, допомагають чим можуть. Окрім того, ми спільно з працівниками місцевої влади та лікарями у складі мобільних груп відвідуємо осіб, котрі повернулись з-за кордону та, у випадках, коли медики вважають за необхідне, вручаємо їм зобов’язання про самоізоляцію і в подальшому спільно перевіряємо як вони виконають ці зобов’язання», - зазначив Василь Віконський.

Так, від початку карантину поліцейські Львівщини відвідали 1875 одиноких людей похилого віку та інвалідів, а також майже 1600 осіб, котрі повернулись з-за кордону.

«Щодо підприємців – більшість поставились відповідально до запроваджених урядом заходів, проте, під час відпрацювань поліцейські періодично виявляють факти порушень. Спочатку ми проводимо профілактичні бесіди, якщо це не допомагає – тоді вже складаємо адміністративні протоколи. Є також один випадок, коли підприємець навіть після складення такого протоколу все одно продовжила роботу готельно-ресторанного комплексу – за фактом відкрили кримінальне провадження», - розповів очільник поліції Львівщини Василь Віконський.

Від початку запровадження карантинних заходів на Львівщині поліцейські перевірили більше 3100 закладів, установ та організацій, робота яких під час карантину повинна бути припинена або обмежена.

Загалом за виявленими фактами порушення правил карантину правоохоронці склали 102 протоколи про адміністративні правопорушення за ст.44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП. Санкція статті передбачає покарання – штраф на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних доходів громадян та на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, 21 березня слідчі Сколівського відділення поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) КК України за фактом неприпинення роботи готельно-розважального комплексу, розташованого в одному з сіл Сколівського району. Санкція статті передбачає покарання - штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.« повернутися до списку новин