З 15 липня на Сколівщині послаблюють карантинні обмеження

Сьогодні, 14 липня, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Романа Чудійовича відбулось  позачергове засідання обласної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та часткове послаблення карантинних заходів на території Сколівського району, а також затвердження акту комісійного обстеження дорожнього полотна туристичного маршруту ”До джерел мінеральної води” в урочищі “Павлів потік” пошкодженого проливними дощами в червні 2020 року.

За результатами обговорення ситуації, що склалася на території Сколівського району,  районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  вирішила:

Дозволити  з 15 липня 2020 року на всій території Сколівського району роботу готелів, закладів громадського харчування, закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів та фітнес центрів за умови дотримання   протиепідемічних заходів та відповідних рекомендацій Головного Державного   санітарного лікаря України, а також Постанови Міністерства охорони здоров'я України про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби №33 від 02.06.2020 року; Постанови №25 від 21.05.2020 року щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти; Постанови № 36 від 06.06.2020 року щодо організації протиепідемічних заходів у закладах, що надають послуги з розміщення; Постанови №32 від 02.06.2020 року  щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування; Постанови №20 від 02.05.2020 року, щодо організації протиепідемічних заходів у перукарнях та салонах краси; Постанови №17 від 09.05.2020 року щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

Проведення релігійних заходів за умови забезпечення на одну особу не менше ніж 5 кв.метрів площі будівлі або території, де проводиться захід з дотриманням  фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1.5 метра.

На період дії карантину забороняється:

1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

2) самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

3) відвідування закладів дошкільної освіти;

4) проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб;

5) діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

6) діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників відповідно до подання керівника закладу культури та за рішенням власника (органу управління) без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно. За рішенням власника (органу управління) дозволяється прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (захист обличчя, очей, рук) та використання відвідувачами респіраторів без клапанів видиху або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;

7) відвідування установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);

8) закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації, крім:

надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

9) робота після 23-ї та до 7-ї години суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, їдалень, кафетеріїв тощо) крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Сколівському відділенню поліції Стрийського відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області, Сколівському районному управліннню Головному управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області у межах власної компетенції забезпечити здійснення контролю за дотриманням карантинних заходів під час роботи готелів, закладів громадського харчування, закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів та фітнес–центрів, проведення релігійних заходів  на території району.

Також  комісія затвердила акт комісійного обстеження дорожнього полотна туристичного маршруту «До джерел мінеральної води» в урочищі “Павлів потік” пошкодженого проливними дощами в червні місяці 2020 року.