Олег Михайлович УШНЕВИЧ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 479 від 22 серпня 2014 р.   (посмертно).

Олег Михайлович УШНЕВИЧ - борець за незалежність та волю нашої держави, Герой України, Герой Небесної сотні.

Народився 20 червня 1982 року в Дрогобичі у родині працівників нафтопереробного заводу Михайла та Євгенії Ушневичів. Мати Олега померла під час наступних пологів, народивши братика Романа. До шести років Олег виховувався у бабусі, дідуся та тітки Галини у м. Сколе. Після закінчення Дрогобицької ЗОШ № 14 навчався у ВПУ № 19 м. Дрогобича за спеціальністю «столяр-різьбяр по виготовленню художніх меблів». Працював столяром сколівської фабрики «Сувенір». Через рік вступив у НУ «Львівська політехніка» за спеціальністю «будівництво». Трудовий шлях продовжив у торговому центрі «Метро», а далі на будівництві за кордоном — у Португалії, Німеччині, Франції. Але завжди залишався патріотом України. На балконі його квартири в Португалії майорів національний стяг України.

Справжню любов до України заклали в його душу бабуся Анна та дідусь Остап, учасники визвольних змагань ОУН-УПА. Олег захоплювався географією, мандрівками, багато читав, писав вірші та мріяв про власну сім’ю і дітей. Як справжній патріот, сповідував ідею українського націоналізму. Відстоював права народу під час Помаранчевої революції у Києві. З перших днів перебував на Майдані в столиці України в час Революції гідності. Приїжджав додому лише на свята.

18 лютого був поранений гранатою, а 20 лютого, у «чорний четвер» куля снайпера відібрала його життя. Олег Ушневич похований на кладовищі м.Сколе.