Олекса Федорович Савчин

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 366 від 23 серпня 2013 р.   (посмертно).

Олекса Федорович Савчин - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, член УПА, багатолітній політв’язень.

Народився 2 березня 1924 року в с. Головецько Сколівського району в селянській сім’ї. Закінчив 8 класів місцевої школи. В 1944 році став членом УПА та зі зброєю в руках боровся проти поневолювачів довгих 8 років. Виконував обов’язки зв’язкового в Головному осередку пропаганди при проводі ОУН під керівництвом Петра Полтави (Федуна). У 1952 році через підступну зраду потрапив у руки енкаведистів і був засуджений на 25 років тюрем і таборів. Лише у 1977 році опинився на волі. Батько Федір Савчин у 1918 році пішов добровольцем в УГА, брав участь у польсько-українській війні, а після 1945 року був вивезений у Сибір та помер на 47-у році життя, так і не повернувшись додому. Тривалий термін ув’язнення О.Савчина, неймовірно важкі умови концтаборів, як згадують колишні політв’язні з Чорткова (Тернопільщина), не остудили «добром зігріту його душу». Олексі Савчину – багаторічному в’язневі, присвячена книжка Володимира Мармуса «Друже зверхнику».

На могилі воїна УПА О. Савчина у с. Головецько, завдячуючи ініціаторам, ентузіастам, споруджено пам’ятний надгробок в честь чесного, безкорисливого патріота, героя.