Ольга Данилівна МІРОХА (ЦЮВАНИК)

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 479 від 22 серпня 2014 р.

Ольга Данилівна МІРОХА (ЦЮВАНИК) - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, зв’язкова ОУН-УПА, багатолітній політв’язень, учасник Кінгірського повстання ув’язнених, псевдо «Софія».

Народилася 16 жовтня 1929 року у Верхньому Синьовидному. Уже в 14 років приєдналася до молодіжної підпільної організації ОУН. У 1945 р. стала зв’язковою ОУН (псевдо «Софія»). Одночасно працювала вчителькою в с.Урич. 12 листопада 1949 р. заарештована енкаведистами та доправлена у Дрогобицький слідчий відділ. Військовий трибунал виніс вирок: 25 років позбавлення волі. Покарання відбувала у Кінгірському таборі особливого режиму. Взяла активну участь у повстанні ув’язнених, яке тривало 40 днів. Після повстання була вивезена в Іркутську область, а далі в Кемеровську. В ув’язненні пробула 7 років. Через 15 років повернулася додому. Вийшла заміж, та невдовзі залишилася вдовою з двома дітьми. Незважаючи на поважний вік, до нинішнього часу не полишає активної громадської діяльності.