Осип МИЦИК

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 605 від 20 серпня 2015 р. (посмертно).

Осип МИЦИК - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, обласний провідник СБ ОУН  - «Донський».

Народився 18 січня 1914 року у смт Верхнє Синьовидне, син Михайла. Закінчив Стрийську гімназію. Член ОУН, працював у повітовій мережі. У 1939 році перейшов західний кордон і працював у проводі ЗЧ ОУН, а в 1941 році у складі похідної групи відбув на Велику Україну, працював у Києві. Там був заарештований гестапо, на допитах вів себе гідно, нікого не виказав. Після катувань відправили у концтабір на околиці Києва. У жовтні 1942 року втік з табору і повернувся у Галичину. На початку 1943 року у складі Проводу з організації вишколів членів ОУН допомагав організовувати загони УНС на Сколівщині. Проходив курс підготовки старшин у школі «Олені», закінчив її у чині поручника. Після закінчення вишколу в 1944 р. був направлений в обласний Провід ОУН. Взимку 1945 р. в с. Орів став командиром військового угруповання УПА-«Захід». Проводив безпощадну боротьбу з окупантами на Сколівщині, Стрийщині. Влітку 1946 р. очолив повітову референтуру СБ ОУН на Сколівщині. В 1948 р. після смерті обласного Провідника СБ «Сайгора» (З.Ліщинського) обійняв пост обласного Провідника СБ ОУН Дрогобиччини до дня загибелі - 30.04.1951р.