Отець Володимир БОРИС

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 605 від 20 серпня 2015 р.

Отець Володимир БОРИС - парох церкви свч. Пантелеймона в м. Сколе, активний релігійний та громадський діяч, учасник АТО, перший капелан українського війська.

Народився 2 листопада 1968 р. в с. Коростів Сколівського району. Закінчив Львівську духовну семінарію Святого Духа. Ієрейські свячення отримав із рук преосвященного Владики Юліана Вороновського у церкві Різдва Пресвятої Богородиці м. Сколе 21 вересня 1993 р. Цього ж року почав служіння у новоосвяченому храмі св. вмч. Пантелеймона м. Сколе та церкві св. Архістратига Михаїла с. Кам’янка. Отець Володимир став справжнім духовним учителем парафіяльної громади. З його ініціативи було створено благодійний фонд «Карітас-Сколе». З 2000 р. о. Володимир став капеланом молоді Сколівського деканату. У період з 2007 по 2011 рр. був членом єпархіальної пресвітерської ради. Священик удостоєний церковних нагород: ювілейний нагрудний хрест та набедреник (14.07.1996р.); сану протоієрей (17.12.2000 р.); хрест із прикрасами (9.08.2007 р.). Під час Революції Гідності продемонстрував свою активну громадянську позицію проти свавілля тодішньої влади на київському Майдані. З початком бойових дій на Сході України о. Володимир Борис стає першим військовим капеланом. У зоні бойових дій перебував з 28 червня 2014 р. Побував під Донецьком, Іловайськом. 4 травня 2015 р. у Сколе започаткував школу військово-патріотичного виховання для дітей та молоді. Створив та очолив громадську організацію «Спілка ветеранів АТО Сколівщини». За свою душпастирську працю заслужив велику пошану й повагу серед містян.