Петро Дмитрович ЯЦИК

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 324 від 17 серпня 2017 р. (посмертно).

Петро Дмитрович ЯЦИК – меценат і філантроп, почесний президент та засновник Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів», відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства у світі та в Україні

Народився 7 липня 1921 року у Верхньому Синьовидному (на той час Синевидсько Вижнє) Сколівського повіту Станіславівського воєводства у заможній селянській родині. Закінчив 7-річну сільську школу, вчився на сільськогосподарських та залізничних курсах. Працював помічником машиніста. Під час війни співпрацював з українськими партизанами. У 1944 р. виїхав на Захід, проживав у Німеччині. Закінчив Український технічно-господарський інститут у Регенсбурзі (1947 р.), в якому вивчав економіку. З 1949 року — в Канаді: власник і президент приватної будівельної фірми Prombank Investment Limited (P. Jacyk Group).

Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн. доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті та багатьох інших. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 мільйонів доларів. Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро Яцик, надано його ім'я. За багатолітню меценатську діяльність нагороджений «Почесною відзнакою Президента України» (1996 р.), а до свого 80-ліття — орденом князя Ярослава Мудрого. Також найвідомішим проектом, профінансованим Петром Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Руси» М. Грушевського. Помер 1 листопада 2001 р.