Роман Іванович БИЛЕНЬ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 141 від 09 серпня 2016 р. (посмертно).

Роман Іванович БИЛЕНЬ - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, член Організації Українських Націоналістів з 1933 року.

Народився 19 травня 1914 року в місті Сколе. Під час першої окупації більшовиками Східної Галичини у 1939-1941 рр. перебував в еміграції за кордоном. Від початку радянсько-німецької війни — на нелегальному становищі. У травні 1943 р.— ініціатор створення відділу Української народної самооборони (УНС) в околицях села Либохора тодішнього Славського району. Загинув 4 вересня 1943 року в місті Сколе від куль есесівців під час облави на українських націоналістів, коли відвідував свою рідню. Без похоронної процесії був похований на сколівському цвинтарі. Із поверненням до Галичини більшовиків березовий хрест на могилі українського повстанця Романа Биленя було знищено атеїстичними вандалами, а саме захоронення з часом загубилося.