Роман Семенович ЩУР

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 141 від 09 серпня 2016 р.

Роман Семенович ЩУР - голова Сколівської районної ради І демократичного скликання, історик, краєзнавець, ветеран педагогічної праці, завідувач музею Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

Народився 27 червня 1934 року в с. Підгородці. З 1953 по 1958 рік навчався на історичному факультеті Львівського університету ім. Івана Франка. З 1958 по 1966 р. - вчитель, а згодом заступник директора Нагачівської СШ Яворівського району. З 1966 по 1990 рік - вчитель історії Підгородецької середньої школи. В 1991 році обраний депутатом Сколівської районної ради та Львівської обласної ради, головою Сколівської районної ради І демократичного скликання. З 1994 року працює завідувачем Державного історико-культурного заповідника «Тустань». З 1997 р. - завідувач музею ДІКЗ «Тустань». Є засновником районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, членом правління РО Товариства української мови ім. Т.Шевченка. Велику увагу приділяв розвитку району та культури, ініціював міжнародні зв’язки Сколівщини з Баварією (Німеччина). Є науковим працівником, брав участь в археологічних розвідках фортеці Тустань, могили князя Святослава. Автор багатьох книг, публікацій на краєзнавчу та історичну тематику краю, його людей, борців за незалежність України, січового стрілецтва, сколівських старожитностей, князя Святослава. Серед важливих видань — історії сіл Підгородці, Урич, Сопіт, дослідження про курінь УПА «Бойки» ім. Б.Хмельницького. Співавтор книги «Сколівщина».