Ростислав Іванович Фединець

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 984 від 20.08. 2020 р.

Ростислав Іванович Фединець – відомий бойківський соліст-скрипаль,  лауреат міжнародних конкурсів, викладач, директор Моршинської школи мистецтв.

Народився 08.06.1958 р. в с.Тухолька Сколівського району у родині сільських музикантів. Закінчив Івано-Франківське музичне училище по класу скрипки, Львівську державну консерваторію. Працював у моршинському ансамблі пісні і танцю "Смерічка", більше 20-ти років очолює Моршинську школу мистецтв.

Учасник вокально-інструментального ансамблю "Говерла", Оркестру української музики під керівництвом М. Пуцентели.  Організатор та керівник мистецької формації «Голос із серця Карпат», етногурту «Джерела Карпат». Керівник оркестрової групи Зразкового дитячого театру української пісні "Джерельце". У складі творчих колективів та із сольною програмою виступав у Італії, Іспанії, Франції, Німеччині, Австрії, Угорщині, Македонії, Польщі, Румунії, Болгарії, Канади та США. Значну частину його творів складає етномузика Карпатського регіону та успадкована народна музика Сколівщини.

Організатор та учасник сотень українських та міжнародних  громадських та творчих заходів. Власний фото та відео архів складає тисячі репортажних зйомок історично вагомих подій Львівщини, міжнародних культурно-мистецьких подій. Тривалий час Р. Фединець був штатним старшим редактором-відео оператором інформаційної програми "День" львівської державної телерадіокомпанії.

Нагороджений Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв».