Степан Богданович ОХРИМОВИЧ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 324 від 17 серпня 2017 р. (посмертно).

Степан Богданович ОХРИМОВИЧ - засновник та крайовий провідник ОУН, псевдо: «Степан», «Володимир Арсенич», «Охрим».

Народився 18 вересня 1905 року в місті Сколе у родині греко-католицького священика отця Богдана Охримовича і Анни Мартинків. Навчався в Академічній гімназії у Львові, а згодом, у Стрийській гімназії, яку закінчив з відзнакою у 1923 році. Член Пласту. У віці старшого пластуна спочатку був членом куреня Лісові Чорти, згодом — осавул 2-го куреня Червона Калина. Вивчав філософію у Таємному українському університеті у Львові протягом 1923–1924 рр. Ініціатор I-ї крайової студентської конференції у 1929 р. Співредактор журналу «Студентський шлях». Член УВО. У 1926 р. — співзасновник «Союзу української націоналістичної молоді», його організаційний та ідеологічний референт.

Займав посаду організаційного референта Крайової Екзекутиви (КЕ) ОУН протягом 1929-1930 рр., а також референта пропаганди у 1930-1931 рр. Після смерті Юліана Головінського, очолював керівництво ОУН на західноукраїнських землях.

У березні 1931 року Степана Охримовича несподівано ув’язнено й піддано поліційному слідству із застосуванням найжорстокіших тортур. Слідство не дало поліції бажаних наслідків, бо Степан Охримович ні в чому не зізнався й не дав жодних показань щодо діяльності ОУН. Навесні його було звільнено зі слідчої в’язниці, але з дуже підірваним здоров’ям через страшні побої у в’язниці. 10 квітня 1931 року, у Великодну П’ятницю, через кілька днів після виходу з тюрми, Степан Охримович помер у домі своїх батьків у селі Завадів біля Стрия. Похорон відбувся на сам Великдень.