Степан Петрович Павлюк

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 800 від 08.08. 2019 р.

Степан Петрович Павлюк -  видатний український науковець, етнолог, доктор історичних наук, професор, академік НАН України, громадський діяч, директор Інституту народознавства НАН УкраїниНародний депутат України І скликання.

Народився 2 січня 1948 року у с. Волосянка Сколівського району. У 1972 р. закінчив історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, після чого викладав у школі та інших навчальних установах. Упродовж 1979-1983 pp. навчався в аспірантурі Львівського відділення Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського АН УРСР. У 1983 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Народна агротехніка українців Карпат другої половини XIX - початку XX ст.»

С.П. Павлюк є автором понад 600 наукових і науково-популярних праць, у тому числі понад 25 індивідуальних монографій та ґрунтовних праць, написаних у співавторстві. Він є автором цілого комплексу концептуальних і нормативних документів з вироблення стратегії розвитку народознавчої науки в Україні й активним прихильником реформування академічної науки.

За багатолітню наукову працю академік С.П. Павлюк сформував власну наукову школу етнологів, під його керівництвом захищено близько 30-ти кандидатських та докторських дисертацій. Він - заступник академіка-секретаря Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України (з 2009 p.), голова Секретаріату Міжнародної комісії з вивчення культури населення Карпат і Балкан (з 1993 p.), дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (з 1999 p.), член Вищої атестаційної комісії України (з 2004 p.), головний редактор журналу «Народознавчі зошити» (з 1995 p.), почесний професор багатьох вищих навчальних закладів. С.П. Павлюк нагороджений відзнаками Президента України: є повним кавалером ордена «За заслуги».