Степанія Романівна ВІТРУК

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 479 від 22 серпня 2014 р.   (посмертно).

Степанія Романівна ВІТРУК - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, розвідниця, зв’язкова СБ ОУН-УПА - «Мирославна», «Орішна».

Народилася 14 листопада 1924 року в м. Сколе у сім’ї Романа і Марії Вітруків. Активна учасниця ОУН з 1942 року. Восени 1944 року розпочала підпільну роботу в умовах радянської окупації, очолювала Український Червоний Хрест Славського району. З осені 1946 року працювала в Осередку окружного проводу ОУН. Відзначалася особливою відвагою. Відомий повстанський командир Олекса Конопадський («Островерх») у своїх спогадах твердить, що лише в останньому бою ця дівчина знищила 16 московських емдебістів. Героїчний бій осередку Окружного Референта СБ Зенона Ліщинського («Сайгора»), у якому брала участь Стефанія Вітрук, оспіваний у пісні «В Синевідську Вижнім, у районі Сколе». Головний командир УПА Роман Шухевич («Тарас Чупринка») у 1946 році високо оцінив участь Степанії Вітрук у національно-визвольному русі: «...Вона у нас дорога. Вона більше працює, ніж ми. Вона любить і звіти, і на машинці друкує, і, якщо потрібно, раненим поміч дає, лічить...». Загинула відважна сколівчанка разом з дев’ятьма іншими повстанцями біля смт Верхнє Синьовидне 8 лютого 1948 року. Після знущального демонстрування полеглих у бою повстанців в с. Корчин, їх завезли в м.Сколе і наказали закопати на Альтані.