Теодор Тимофійович Витвицький

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 984 від 20.08. 2020 р.

Теодор Тимофійович Витвицький – відомий громадський діяч, голова Сколівського товариства «Братство вояків ОУН-УПА», багатолітній голова Сколівського науково-культурологічного товариства «Бойківщина».

Народився 07.03.1943р. в с. Долішнє Стрийського району в багатодітній сім’ї. Батько загинув на фронті. Навчався на факультеті української філології Дніпропетровського та Львівського державних університетів. У 1966 р. розпочав трудову діяльність вчителем української мови та літератури в с. Кам’янка. У 1970 році – директор цієї ж школи. З 1980 р. працює завідувачем Сколівським методичним кабінетом Сколівського районного відділу освіти та головою профспілки працівників освіти Сколівщини.

У середині 90-их років активно займається просвітницькою діяльністю та очолює районне товариство «Просвіта», науково-культурологічне товариство «Бойківщина». Паралельно  структурує роботу з пошуку політв’язнів та репресованих вояків ОУН-УПА. З 2003 р. – радник голови Сколівської районної ради з гуманітарних питань та голова комісії з питань реабілітації. З 2006 р. – голова Сколівського товариства «Братство вояків ОУН-УПА» та голова музейної ради.

Друкував низку глибоко-патріотичних праць в районній газеті «Бойківська думка», проводив просвітницькі заходи, семінари, академії, був рушієм національного подвижництва на Бойківщині.

За вагомі заслуги у національно-патріотичній діяльності нагороджений медаллю «За вірність національній ідеї», медаллю до 100–річчя з дня народження Степана Бандери, медалями до 70-ї та 75-ї річниці створення УПА, численними грамотами та подячними листами Львівської обласної ради, Сколівської районної ради, відділу культури Сколівської РДА.

Помер 17.03.2020 року, похований у м. Сколе.