Василь Михайлович Романів

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 984 від 20.08. 2020 р.

Василь Михайлович Романів – депутат багатьох скликань Львівської обласної та Сколівської районної рад, багаторічний керівник Сколівського району, громадський діяч.

Народився 5 вересня 1945 року в с. Мельнич Жидачівського району. В 1970 р. закінчив Львівський лісотехнічний університет за спеціальністю інженер лісового господарства. З 1971 р. працював головним лісничим Сколівського лісгоспзагу.

У 1985 році обраний головою Сколівської районної ради народних депутатів, у 1990 р. – головою виконкому цієї ж ради, з квітня 1993 р. - представник Президента України у Сколівському районі,  з 1994 р. - голова Сколівської районної ради, у 1995 р. призначений головою Сколівської райдержадміністрації. У 2003 році обраний головою постійної депутатської комісії з питань бюджету Львівської обласної ради. Депутат Сколівської районної ради 5-и скликань, депутат Львівської обласної ради 2-ох скликань.

За час трудової діяльності спільно з науковцями розробив основи проекту організації Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Керував процесом переходу соціально-економічної галузі Сколівського району від тоталітарної радянської системи управління до демократичних засад розвитку, врегулювання міжконфесійних відносин у населених пунктах. За час його діяльності у районі створено умови для залучення інвестицій, побудови об’єктів економічної, соціальної інфраструктури, рекреації та туризму, дорожнього господарства, газифікації району. Шість населених пунктів отримали статус курортів, а більшість – статус гірських. Під керівництвом В.М. Романіва збудовано меморіальний комплекс «Маківка», стадіон «Юність» в м. Сколе, школи, клуби в багатьох селах тощо.

У 2003 році звільнений з посади голови Сколівської райдержадміністрації за проукраїнську позицію на сесії обласної ради: виступив проти входження України в єдиний економічний союз з Росією та за звільнення голови Адмінстрації Президента України проросійського Медведчука.

Нагороджений відзнакою президента України – орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України.