Василь Семенович (Володимирович) Підгородецький

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 366 від 23 серпня 2013 р.  (посмертно).

Василь Семенович (Володимирович) Підгородецький - невтомний борець за незалежність та волю нашої держави,  член ОУН та УПА, багатолітній політв’язень  ГУЛАГу.

Народився 14 жовтня 1925 року в селянській сім’ї в с.Крушельниця. Закінчив 5 класів сільської школи. На початку ІІ світової війни вступив до молодіжної мережі ОУН. У 1944 р. затриманий червоноармійцями на 2 місяці. Після того перейшов на нелегальний стан. У середині 1948 р. його відправили на Східну Україну для підпільної пропагандистської діяльності, щоб пояснити місцевим мешканцям, хто такі бандерівці і чого вони хочуть.

У другій половині 1949 р. сім’ю В. Підгородецького вислали в Тинду Амурської обл. А у лютому 1953 р. затримали в Донецьку і Василя. Трибунал Прикарпатського військового округу засудив його на 25 років позбавлення волі та 5 років заслання. Покарання відбував у омських, іркутських, мордовських таборах та на Уралі. В. Підгородецький постійно брав участь у акціях протесту проти жорстокості режиму й адміністрації.

Звільнили Василя Підгородецького 29 березня 1981 року. Вдома його негайно взяли під нагляд та вимагали відмовитись від своїх поглядів. Підгородецький відповів, що це безумство — вимагати від нього покаяння після того, як він відбув 28 років у тюрмах і таборах. Через 2 дні Підгородецького засудили в м. Сколе за «порушення паспортного режиму» на 3 роки позбавлення волі. Загалом В. Підгородецький відбув у неволі майже 32 роки. Більше від нього відбув покарання тільки Мирослав Симчич – 32 роки та 6 місяців. У 1991 р. В. Підгородецький, з допомогою М. Гориня і З. Красівського, перепоховав загиблих повстанців у своєму селі Крушельниця, брав участь у перевезенні на батьківщину праху сестри Степана Бандери.

Помер 20 серпня 2004 р., похований на Личаківському кладовищі у Львові.