Василь Степанович ДОМЧАК

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 141 від 09 серпня 2016 р

Василь Степанович ДОМЧАК - ветеран українського повстанського руху1940-50 рр., невтомний борець за незалежність та волю нашої держави, багатолітній політв’язень.

Народився 13 січня 1930 року в селі Нижня Стинава Стрийського повіту. П’ятнадцятирічним юнаком вступив до лав підпілля ОУН, виконував відповідальні завдання. Заарештований навесні 1947 року. Засуджений військовим трибуналом МВД СССР до 15 років концтаборів за статтями 54-1 «а», 54-8, 54-11 УК УССР. Перебував на каторжних роботах у норильських таборах, зокрема «Каєркан» («Долина смерті»), згодом у таборі міста Сусуман Магаданської області. Звільнений за амністією восени 1954 року.

З 1959 року — викладач музичних шкіл в містах Долина, Івано-Франківськ, з 1964 року — в Сколе. Постійний і активний учасник різноманітних громадсько-політичних та мистецько-просвітницьких заходів. Тривалий час співав у церковному хорі, служив дяком у сколівському храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Живе скромним життям на пенсії, користується високим авторитетом серед сколівчан.