Ярослав ФІТЕЛЬ

Звання «Почесний громадянин Сколівського району» присвоєно рішенням Сколівської районної ради № 605 від 20 серпня 2015 р.

Ярослав ФІТЕЛЬ -  борець за незалежність та волю нашої держави,  воїн ОУН-УПА, багатолітній політв’язень.

Народився 1 вересня 1927 року в м. Сколе. До Другої світової війни закінчив 5 класів місцевої школи, а відтак ще 2 — вже під час німецької окупації. У 1944 році пройшов військовий вишкіл УПА в с. Хітар. Став повстанцем на псевдо «Воробець» і був направлений у бойовий підрозділ чоти «Чорного», яка входила до сотні «Громенка». Брав участь у військових завданнях на територіях сіл Хітар, Кальне, Лавочне, Климець, Довжки, Криве, Волосянка, Н.Рожанка, Славське.

3 лютого 1945 року його було заарештовано і після допитів, без суду відправлено етапом у Комі АРСР. У Воркуті потрапив до табору. Там продовжувалися допити. Після закінчення слідства, вироком від 21 лютого 1946 р. був засуджений до 10 років ув’язнення та 5 років позбавлення прав (за статтями 58-Іа, 58-ІІ КК). У таборах Воркути працював на вугільних шахтах. 4 жовтня 1954 р. настав день довгоочікуваного звільнення і Ярослав Фітель зміг повернутися до рідного міста.